Postet nga: bujar nerjovaj

Prizren, ish-drejtorët e Komunës dhe zyrtarët e “Infrakos”-it në gjyq, deklarohen të pafajshëm

Për herë të dytë, katër ish drejtorë të Komunës së Prizrenit dhe dy zyrtarë të ndërmarrjes publike “Infrakos” janë deklaruar të pafajshëm ndaj akuzave të ...

Gjykimi për pronën e “Infrakos”-it: Ish-drejtori i Ramadan Mujës kërkon t’i lexohet aktakuza dy herë

Shtatë të akuzuar, ish-zyrtarë të komuns së Prizrenit dhe zyrtarë të ndërmarrjes publike “Infrakos”, kanë dalë para gjykatës në Prizren për t’u përgjigjur në akuzat ...

Prizren, katër ish-drejtorë të Komunës nën akuza për degradim të hekurudhave

Prokuroria e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj shtatë personave, që të gjithë të dyshuar për veprën penale të keqpërdorimit të pozitës apo autoriteti zyrtar.

Anulohet vendimi i Gjykatës së Prizrenit, rasti i Zëvendës Ministrit kthehet në rigjykim

Gjykimi i ish-Zëvendës Ministrit në qeverinë Haradinaj, Bujar Nerjovaj, do të nisë nga zero pas një vendimi të Gjykatës së Apelit.

Veprim i çuditshëm i Haradinajt, falënderon zëvendësministrin e dënuar për korrupsion

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë një veprim të çuditshëm.

VIDEO - Dënohet Zëvendës-Ministri i Haradinajt

Zëvendësministri i Administratës Publike, Bujar Nerjovaj, është shpallur fajtor të hënën nga Gjykata në Prizren në akuzën për të cilat ngarkohej nga Prokuroria.

Nesër aktgjykimi në rastin e zëvendësministrit të Qeverisë Haradinaj

Gjykata e Prizrenit do të shpallë nesër aktgjykimin në rastin e zëvendësministrit të Administratës Publike, Bujar Nerjovaj, i cili po gjykohet për keqpërdorim të ...

Aktakuzë e re në rastin e zëvendësministrit Bujar Nerjovaj

Në seancën e sotme të gjykimit të zëvendësministrit të Administratës Publike, Bujar Nerjovaj, i cili po përballet me akuza për keqpërdorim të pozitë...