Postet nga: armend zemaj

Zemaj: Qeveria Kurti ka dështuar ta menaxhojë pandeminë

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka filluar sesionin vjeshtor duke diskutuar për situatën pandemike në vend.

Armend Zemaj: Rekordi i zi po tejkalohet çdo ditë

Ish ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen kundër virusit COVID-19, pasi shkalla e infeksionit po kalon caqe shqetë...

Armend Zemaj: Qeveria Kurti s’ka as plan dhe as zgjidhje për ruajtjen e shëndetit të qytetarëve

Menaxhimin e pandemisë COVID-19 nga qeveria e Albin Kurtit, ish ministri i shëndetësisë, Armend Zemaj po e quan një tmerr.

Zemaj: Qeveria Kurti, krejt për pushtet - asgjë për shëndet

Ish-ministri i Shëndetësisë nga radhët e Lëvizjes Demokratike të Kosovës Armend Zemaj ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti dhe ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia ...

Zemaj: Arsyetimet për shkarkim të bordit të ARH-së, puro politike

Armend Zemaj deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës tha se është banal arsyetimi për shkarkimin e anëtarëve të Bordit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave.

Zemaj kritika ndaj Qeverisë për rastin e Deçanit

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga Lidhja Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj gjatë seancës së Kuvendit ka përmendur rastin e helmimit të qytetarëve të Deç...

Danimarka e hoqi nga përdorimi vaksinën ‘Astra Zeneca’, ia ofroi Kosovës 250 mijë vaksina të tilla

Shteti i Danimarkës ka shprehur gatishmërinë t’i dhurojë Kosovës 250 mijë vaksina “Astra Zeneca” edhe pse në muajin prill ky shtet pati refuzuar të vaksinojë qytetarët ...

Zemaj për Kurtin: Thonë ujku do mjegull, por pse e do këtë Albini, e kuptojmë më 15 qershor

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj e ka përmendur një thënie popullore, teksa ka folur për pozicionin e kryeministrit Albin ...