Postet nga: armend zemaj

Zemaj: Arsyetimet për shkarkim të bordit të ARH-së, puro politike

Armend Zemaj deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës tha se është banal arsyetimi për shkarkimin e anëtarëve të Bordit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave.

Zemaj kritika ndaj Qeverisë për rastin e Deçanit

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga Lidhja Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj gjatë seancës së Kuvendit ka përmendur rastin e helmimit të qytetarëve të Deç...

Danimarka e hoqi nga përdorimi vaksinën ‘Astra Zeneca’, ia ofroi Kosovës 250 mijë vaksina të tilla

Shteti i Danimarkës ka shprehur gatishmërinë t’i dhurojë Kosovës 250 mijë vaksina “Astra Zeneca” edhe pse në muajin prill ky shtet pati refuzuar të vaksinojë qytetarët ...

Zemaj për Kurtin: Thonë ujku do mjegull, por pse e do këtë Albini, e kuptojmë më 15 qershor

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj e ka përmendur një thënie popullore, teksa ka folur për pozicionin e kryeministrit Albin ...

Zemaj: LDK do të jetë shumë e fuqishme në zgjedhjet lokale

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj, ka deklaruar pas mbledhjes së Kryesisë se tema kryesore e diskutimit ishin zgjedhjet lokale dhe propozimin e kandidatëve për kryetarë ...

Zemaj - Kurtit: A do të mbash takimin me Vuçiqin?

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës ka kërkuar përgjigje nga kryeministri Albin Kurti në lidhje me takimin ...

Vetëm një ministre prezente në seancën e Kuvendit, Zemaj kritikon Qeverinë

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj ka kritikuar Qeverinë e cila nuk është prezente në debatin parlamentar në lidhje me organizimin e arsimit në të gjitha nivelet në situatën e ...

Zemaj e akuzon Avdylin për monopol, e pyet sa mijëra euro i fiton për një operacion - VIDEO