Postet nga: armend zemaj

Zemaj i drejtohet kryeministrit: Ju ka humbur rruga në oborr

Deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Armend Zemaj, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duhet ta gjejë rrugën për të zgjidhur krizën ...

Zemaj: Nuk duhet të izolohet vendi për shkak të keqmenaxhimit

Ish ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se vendi nuk duhet të izolohet, sipas tij, për shkak të keqmenaxhimit të pandemisë nga Qeveria.

Zemaj ironizon takimin mes Kurtit dhe Rizvanollit: Kryeministër ti je yll që ndriçon botën e lëre më Kosovën

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Armend Zemaj ka ironizuar duke shpjeguar rrjedhën e takimit të kryeministrit Kurti, ministres Rizvanolli dhe Komitetit lidhur më propozimet për gjendjen ...

Prokuroria po i heton kontratat për Spitalin COVID-19

Janë mbushur 5 vjet që kur në oborrin e qendrës më të madhe spitalore në vend u vu guri i themelit të qendrës emergjente.

Armend Zemaj: Është e pa tolerueshme qasje e qeverisë ndaj pandemisë COVID-19

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-ministri i Shëndetësisë në qeverinë Hoti, Armend Zemaj tha qeveria e udhëhequr nga kryeministri, Albin Kurti duhet të ndë...

Në mungesë të deputetëve, Zemaj bën selfie para ulëseve të LVV-së

Gjatë kohës kur po grumbulloheshin deputetët dhe pritej të vazhdonte seanca e Kuvendit të Kosovës, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, ka vendosur të ...

Zemaj: BE duhet të pozicionohet qartë për procesin e Vettingut në Kosovë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian të ketë një pozicion të qartë në lidhje me ...

Paqartësi dhe mosdakordim në Komisionin për përzgjedhjen e bordit të RTK-së

Komisioni ad-hoc për përzgjedhjen e anëtarëve shqiptarë të bordit të Radio Televizionit të Kosovës nuk ka mundur që të vendos për nisjen e intervistimit ...