Foto: Telegrafi Pamje nga ndeshja Shkupi - Ballkani (Foto: Ekipa.mk)

Ballkani fiton ndaj Shkupit

Ekipi i Ballkanit nga Kosova ka shënuar fitore ndaj skuadrës së Shkupit me rezultat 2-1.

Ndeshja u zhvillua në Shkup në kuadër të Ligës së Konferencës.

Golat për klubin nga Suhareka i shënuan Albion Rrahmani dhe Meriton Korenica, ndërsa për klubin vendas – Shkupin, golin e shënoi Sunday Adetunji.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 1-1.