Postet nga: Liga e Konferencës

Ballkani fiton ndaj Shkupit

Ekipi i Ballkanit nga Kosova ka shënuar fitore ndaj skuadrës së Shkupit me rezultat 2-1.

Ballkani kalon në epërsi

Meriton Korenica ka shënuar golin e dytë për skuadrën e Ballkanit në ndeshjen me Shkupin.

Shkupi dhe Ballkani shënojnë nga një herë, pjesa e parë mbyllet në barazim

Shkupi dhe Ballkani e kanë mbyllur pjesën e parë me rezultat 1-1 në “Todor Proeski”.

Ballkani shkruan historinë, prek play-offin e Ligës së Konferencës – ëndërron për fazën e grupeve

Ballkani ka shënuar fitore me penallti ndaj Klaksvik si mysafir, duke kaluar në fazën e play-offit e Ligës së Konferencës, ndërsa ndeshja në kohën ...

Ballkani fiton ndaj Klaksvik, shpreson të kualifikohet në rundin e ‘play-offit’ në Ligën e Konferencës

Kampioni i Kosovës, Ballkani, ka arritur fitore prej 3-2 përballë ekipit nga Ishujt Faroe, Klaksvik, në ndeshjen e parë të rundit të tretë kualifikues të Ligës së ...

Pamje nga përplasja e tifozëve holandezë dhe italianë në Tiranë

Ndeshja e Ligës së Konferencës, Roma dhe Feyenoordi që do të zhvillohet sot në Tiranë, mbrëmë ka shkaktuar kaos në kryqytetin e Shqipërisë. Mediat shqiptare kanë ...

Tiranë: 10 policë të plagosur, 60 tifozë të shoqëruar në Polici - VIDEO

Finalja e madhe e Ligës së Konferencës ka sjellë edhe përleshjet e para midis tifozërive të Fejnordit dhe Romës me forcat e policisë në Tiranë.

Për shkak të luftës në Ukrainë, UEFA ndryshon rregullat për garat evropiane

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-së ka marrë vendim që të ndryshojë rregulloren për garat evropiane në futboll për shkak të luftës që po zhvillohet në Ukrainë.