Postet nga: Liga e Konferencës

Pamje nga përplasja e tifozëve holandezë dhe italianë në Tiranë

Ndeshja e Ligës së Konferencës, Roma dhe Feyenoordi që do të zhvillohet sot në Tiranë, mbrëmë ka shkaktuar kaos në kryqytetin e Shqipërisë. Mediat shqiptare kanë ...

Tiranë: 10 policë të plagosur, 60 tifozë të shoqëruar në Polici - VIDEO

Finalja e madhe e Ligës së Konferencës ka sjellë edhe përleshjet e para midis tifozërive të Fejnordit dhe Romës me forcat e policisë në Tiranë.

Për shkak të luftës në Ukrainë, UEFA ndryshon rregullat për garat evropiane

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-së ka marrë vendim që të ndryshojë rregulloren për garat evropiane në futboll për shkak të luftës që po zhvillohet në Ukrainë.

Gjyqtarët kosovarë delegohen për ndeshjen në Ligën e Konferencës

Katër gjyqtarët e futbollit nga Kosova, Genc Nuza, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Visar Kastrati janë deleguar për ndeshjen Omonia- Kairat Almaty në kuadër të Ligës ...

Prishtina eliminohet nga garat e Ligës së Konferencës

Klubi i futbollit Prishtina është mposhtur nga ekipi norvegjez Bodo/Glimt me rezultat 2 me 0.

Drita e ndal Feyenoordin

Drita ka barazuar me Feyenoordin me rezultat 0-0, ndeshje e vlefshme për rundin e dytë në Ligën e Konferencës.

Drita – Feyenoord, mbyllet pjesa e parë pa gola

Ka përfundaur pjesa e parë mes Dritës dhe Feyenoordit, me rezultat 0-0, ndeshje e vlefshme për rundin e dytë në Ligën e Konferencës.

Liga e Konfrencës, Prishtina mëson emrin e kundërshtarit të mundshëm në rundin e tretë kualifikues

Skuadra e Prishtinës e ka mësuar emrin e kundërshtarëve të mundshëm të rrethit të tretë kualifikues në Ligën e Konferencës.