array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Vihet gurthemeli i ndërtimit të Kullës së Shaban Mangjollit

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari dhe ministri i Kulturës, Kujtim Gashi kanë marrë pjesë në ceremoninë vënies së gurthemelit për ndërtimin e Kullë...

Më 6 dhe 7 shtator mbahet ‘Rock United Fest’

Më 6 dhe 7 shtator 2019 në Amfiteatrin e Pishinës së Gërmisë në Prishtinë, do të mbahet edicioni i Parë i festivali ‘Rock United’, me pjesëmarrjen e grupeve të njohura ...

Kadri Veseli: Hasan Prishtina, shembull i politikanit të pakorruptuar

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar kontributi e patriotik dhe shtetërorë të Hasan Prishtinës në 86 vjetorin e vrasjes tij në Selanik.

Histori prekëse, australiani që e kuptoi se është shqiptar -VIDEO

Josiah Cameroon e ktheu mbiemrin e të parëve, u bë Josiah Shala.

Javën e ardhshme mbahet edicioni i 9-të i ‘Etnofest’

Festivali i Arteve dhe Kulturës tradicionale “Etnofest” do të mbahet nga 20 deri më 25 gusht 2019 në etnokompleksin e fshatit Kukaj në Prishtinë.

Ismail Kadare në mesin e finalistëve për një çmim ndërkombëtar

Shkrimtari shqiptar me famë botërore Ismail Kadare është renditur në mesin e nëntë finalistëve për çmimin prestigjioz për letërsinë ‘Neustadt International Prize’  për  ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!