Postet nga: berlin

Merkel shkon në Moskë në kohën e raporteve të tensionuara

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do ta vizitojë Rusinë më 20 gusht për bisedime me presidentin rus, Vladimir Putin. Njoftimi u bë nga ana e qeverive ruse dhe gjermane. Vizita e ...

Gjermania paralajmëron për rritje "eksponenciale" të rasteve me COVID-19

Numri i rasteve të infektimit me koronavirus është duke u rritur në mënyrë "eksponenciale" në Gjermani, kanë paralajmëruar zyrtarët, teksa i gjithë kontinenti i Evropës pë...

Albin Kurti takohet me deputetë të Bundestagut

Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me deputetë të Parlamentit gjerman nga radhët e SPD-së dhe të të Gjelbërve.

Haradinaj: Samiti i Berlinit e ka mbyllur idenë e kufijve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas kthimit nga vizita e tij në Gjermani tha se nuk ka diskutuar atje për idenë e ndryshimit të kufijve me Serbinë.

Gjermania rrudh shpresat e Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave

Duke penguar aspiratat për anëtarësimin në BE të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Bundestagu gjerman të enjten nuk arriti të merrte ndonjë vendim për të ...

Këshilltari i Pacollit: Mbështetje Haradinajt për taksën, heqja e saj tradhti kombëtare

Këshilltari i kryediplomatit kosovar, Behgjet Pacolli, Jetli Zyberaj, ka thënë se përkrah qëndrimet e kryeministri të Kosovës, Ramush Haradinajt për taksën 100 % ndaj Serbisë.

Haradinaj nga Gjermania: Kosova pro dialogut me njohje në kufijtë ekzistues

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, gjatë vizitës në Gjermani ka bërë të ditur se sot ka pasur një mëngjes pune me anëtarët e Grupit ...

Agjenda e kryeministrit Haradinaj në Berlin, sot takimi me kancelaren Merkel

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, dje mbërriti në Gjermani. Ai atje do të qëndrojë deri të premten, ku do të ketë takime me zyrtarë ...