Postet nga: berlin

Gjermania paralajmëron për rritje "eksponenciale" të rasteve me COVID-19

Numri i rasteve të infektimit me koronavirus është duke u rritur në mënyrë "eksponenciale" në Gjermani, kanë paralajmëruar zyrtarët, teksa i gjithë kontinenti i Evropës pë...

Albin Kurti takohet me deputetë të Bundestagut

Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me deputetë të Parlamentit gjerman nga radhët e SPD-së dhe të të Gjelbërve.

Haradinaj: Samiti i Berlinit e ka mbyllur idenë e kufijve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas kthimit nga vizita e tij në Gjermani tha se nuk ka diskutuar atje për idenë e ndryshimit të kufijve me Serbinë.

Gjermania rrudh shpresat e Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave

Duke penguar aspiratat për anëtarësimin në BE të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Bundestagu gjerman të enjten nuk arriti të merrte ndonjë vendim për të ...

Këshilltari i Pacollit: Mbështetje Haradinajt për taksën, heqja e saj tradhti kombëtare

Këshilltari i kryediplomatit kosovar, Behgjet Pacolli, Jetli Zyberaj, ka thënë se përkrah qëndrimet e kryeministri të Kosovës, Ramush Haradinajt për taksën 100 % ndaj Serbisë.

Haradinaj nga Gjermania: Kosova pro dialogut me njohje në kufijtë ekzistues

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, gjatë vizitës në Gjermani ka bërë të ditur se sot ka pasur një mëngjes pune me anëtarët e Grupit ...

Agjenda e kryeministrit Haradinaj në Berlin, sot takimi me kancelaren Merkel

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, dje mbërriti në Gjermani. Ai atje do të qëndrojë deri të premten, ku do të ketë takime me zyrtarë ...

Analistët: Për shkak të qëndrimeve, kancelarja Merkel refuzon Thaçin, por takon Haradinajn

Kryeministri Ramush Haradinaj pritet që nesër (e enjte) të zhvillojë një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel si dhe me përfaqësuesit tjerë të lartë të shtetit gjerman.