Postet nga: Emanuel Macron

Coronavirusi, Franca nga nesër izolohet

Franca do të hyjë në izolim të detyruar nga mesdita e së martës, tha Presidenti francez Emmanuel Macron në një fjalim kombëtar nga Pallati Elysee, raporton BBC.

Kryeministri Kurti takon sot këshilltarin e kancelares Merkel dhe atë të presidentit Macron

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot pritet të takojë një delegacion franko-gjerman, i përbërë nga këshilltarët kryesorë të kancelares gjermane Angela Merkel dhe të presidentit ...

Macron: Nëse raporti i KE-së është pozitiv, do mbështes nisjen e negociatave për Tiranën dhe Shkupin

 

Macron uron Thaçin për 12 vjetorin e Pavarësisë

 

Kursi i ri politik francez: Skeptikë ndaj NATO-s, rregulla të reja për zgjerim të BE-së

Deklarata e Presidentit francez Emmanuel Macron para gati dy javësh për "vdekjen e trurit" të aleancës ushtarake trans-atlantike, NATO, dhe në veçanti për pikëpamjet ...

Thaçi e Vuçiq takohen me ndërmjetësim të Macron

Pa ndonjë njoftim paraprak, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me ndërmjetësim të presidentit të Francës, Emmanuel Macron, ka takuar sot edhe presidentin e Serbisë, Aleksander ...

Thaçi thotë se do të flasë për liberalizimin e vizave, në darkën e shtruar nga Macron

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të marrë pjesë në darkën e shtruar nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron, në fillim të Forumit të Paqes ...

Macron në Serbi me pesë mesazhe, njëri prej tyre për Kosovën

Presidenti francez, Emmanuel Macron do të realizojë një vizitë zyrtare në Beograd.