Postet nga: Mitrovicë e Jugut

Bahtiri: LVV po fiton bindshëm në Mitrovicën e Jugut - LIVE

Agim Bahtiri, kryetar i Komunës së Mitrovicës së Jugut, në një konferencë për media ka deklaruar se kjo parti është duke fituar bindshëm në këtë ...

Policia në Mitrovicë të Jugut thotë se viti 2020 ka përfunduar pa asnjë vrasje

Drejtoria Rajonale e Policisë në Mitrovicën e Jugut përmes një njoftimit kanë thënë se gjatë këtij viti nuk ka pasur asnjë rast të vrasjeve në kë...

Raportohet e zhdukur një grua në jug të Mitrovicës

Një grua është raportuar e zhdukur nga burri i saj.

Mitrovicë e Jugut – Opozita shkarkon Komisionet e Ndërmarrjeve Publike

 

Mitrovicë, arrestohen katër persona për mosrespektim të kufizimit të lëvizjes

Dje në Mitrovicë të Jugut janë arrestuar katër persona, dy meshkuj dhe dy femra pasi nuk kanë respektuar masat e qeverisë për kufizim të lëvizjes.

Bahtiri kundër kufizimit të lëvizjes sipas vendimit të Qeverisë, por thërret që të respektohen vendimet

Kryetari i komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, sot ka mbajtur mbledhje të radhës me Shtabin Emergjent të kësaj komune, për të diskutuar lidhur ...

Bahtiri kërkon funksionalizimin e Qendrës për pajisje me dokumente

Ministria e Punëve të Brendshme nga dita e sotme ka mbyllur Qendrën për pajisje me dokumente në Mitrovicë.

Situata me COVID-19 në Mitrovicën e Jugut, flet drejtoresha e Shëndetësisë

Situata me pandeminë COVID-19 në komunën e Mitrovicës së Jugut është nën kontrollë. Kështu ka deklaruar për KALLXO.com, Erseka Hasanaj- Barani, drejtoreshë e Shë...