Postet nga: fëmijë

Komuna e Prishtinës mbulon shpenzimet e transportit për fëmijët me nevoja të veçanta

Komuna e Prishtinës ka miratuar propozimin e Drejtorisë së Arsimit për mbulim të shpenzimeve të transportit shtëpi-shkollë/institucion parashkollor publik dhe anasjelltas për nxënësit/...

Si u infektuan 175 fëmijë britanikë me sëmundjen e HIV rreth 40 vite më parë?

Të paktën 175 fëmijë me çrregullim të gjakut-Hemofili u infektuan me HIV në vitet '80-ta, sipas dokumenteve nga arkivi kombëtar, raporton BBC. Disa nga familjet e prekura ...

Ilir Meta: Robert Necaj që shpëtoi dy fëmijë nga dallgët e detit është simbol i sakrificës

Robert Necaj, vrojtues në plazhin e Shëngjinit ka shpëtuar dy fëmijë që po rrezikonin të mbyteshin nga dallgët e detit.

Një fëmijë infektohet me linë e majmunëve në Gjermani

Një vajzë katërvjeçare në qytetin jugperëndimor, Forchajm, është infektuar me linë e majmunëve, ka thënë Instituti Robert Koch në Gjermani.

Nga sot edhe 12 vjeçarët mund t’i marrin dozat e treta të vaksinës anti-COVID

Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi bëri të ditur se ka aprovuar ditë më parë dhënien e dozës së tretë të vaksinës kundë...

KMSHK bën thirrje për kujdes në raportimet për fëmijë

Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës (KMSHK) ka shprehur shqetësimin rreth një videoje të publikuar sot në disa media online, në të cilën shihet një ...

Arrijnë në Kosovë vaksinat e para anti - COVID-19 për fëmijë

Të mërkurën kanë arritur në Kosovë vaksinat e para anti-COVID-19 për fëmijë.

Funksionalizohet stomatologjia për fëmijë në QKMF-në e Mitrovicës

Dje në sektorin e Shëndetit Oral të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Mitrovicë është aktivizuar Shërbimi i Stomatologjisë së Fëmijëve.