array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Arbrita Uka

Arbrita Uka

Arbrita Uka për herë të parë ushtron profesionin e saj si gazetare në KALLXO.com, që nga marsi i vitit 2023. Studion Fizikë dhe merret me Astronomi, ndërsa hulumtimi dhe kureshtja e kanë shtyrë të punojë si gazetare. Më parë është angazhuar me punë vullnetare dhe ka udhëhequr grupe të të rinjve në Kosovë. Në mars të vitit 2022 ka përfaqësuar Kosovën në Kongresin e të Rinjve për Edukim Mjedisor, në Pragë. Shquhet e sinqertë dhe detajiste. Beson se njerëzimi ka shkelur në Hënë dhe se Toka nuk është e rrafshët. I pëlqen të vrojtoj natën qiellin me sy të lirë apo teleskop dhe është tifoze e ekipit të futbollit – Liverpool.

Osmani diskuton me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës

Takimi me ambasadorin e Suedisë, Sveçla: Po punojmë në zbardhjen e sulmeve ndaj qytetarëve serbë që të jetojnë të qetë

Detaje nga Spitali i Ferizajt për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit, vëllait të 21-vjeçares së vrarë

Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, Kurti: E dënojmë ashpër këtë krim që po përsëritet

Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, detaje nga vendi i ngjarjes

Vrasja në Ferizaj, Agim Aliu i shpreh ngushëllime familjarëve të 21-vjeçares

Bojkotimin e mësimit, Fakulteti i Mjekësisë e quan "mosvijim"

Solidarizimi me studentet e Mjekësisë, disa studentë të UP-së bojkotuan mësimin të enjten

Rron Gjinovci e konfirmon se është liruar pas shoqërimit nga Policia e Kosovës

Protesta te Rektorati - Shoqërohet Rron Gjinovci në Polici, lirohet pas pak minutave

Policia e Kosovës shpërndanë me forcë aktivistët që bllokuan hyrjen e Rektoratit të UP-së

Deri në qershor peshkatarët mund të peshkojnë, por janë të obliguar t’i lirojnë menjëherë

'The Telegraph' për situatën në veri të Kosovës: Ndër kufijtë më të paqëndrueshëm në kontinentin europian

Zhvillimet rreth votimit për shkarkimin e kryetarëve në veri, reagon QUINT-i

Kurti viziton BIK-un për Bajram, përkujton imamët e rënë gjatë luftës në Kosovë