array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Arbrita Uka

Arbrita Uka

Arbrita Uka për herë të parë ushtron profesionin e saj si gazetare në KALLXO.com, që nga marsi i vitit 2023. Studion Fizikë dhe merret me Astronomi, ndërsa hulumtimi dhe kureshtja e kanë shtyrë të punojë si gazetare. Më parë është angazhuar me punë vullnetare dhe ka udhëhequr grupe të të rinjve në Kosovë. Në mars të vitit 2022 ka përfaqësuar Kosovën në Kongresin e të Rinjve për Edukim Mjedisor, në Pragë. Shquhet e sinqertë dhe detajiste. Beson se njerëzimi ka shkelur në Hënë dhe se Toka nuk është e rrafshët. I pëlqen të vrojtoj natën qiellin me sy të lirë apo teleskop dhe është tifoze e ekipit të futbollit – Liverpool.

Përveç bojkotimit të mësimit të enjten, aktivistët do të vazhdojnë me protestën gjithëditore para Rektoratit të UP-së

Klinë, gjashtë të lënduar në një aksident mes dy veturave

Një veturë përfshihet nga zjarri në autostradën “Ibrahim Rugova”, nuk ka persona të lënduar

ORCA e tronditur nga dëshmitë e studenteve të Mjekësisë për ngacmim seksual nga profesori i UP-së

Sot ndodh eklipsi i plotë i Diellit në Amerikën Veriore

Ministri Krasniqi: Kur Serbia shkelë marrëveshjet në mënyrë të përsëritur, BE preferon të mos hyjë në detaje

Takimi Lajçak-Kamberi në Bruksel, diskutime për të drejtat e njeriut e minoriteteve

Dëmtimi i ulëseve në fushën sportive në Gadime të Ulët, reagon kryetari Imri Ahmeti

Protesta para bashkisë së Tiranës, kërkohet dorëheqja e kryetarit Erjon Veliaj

Izraeli shkarkon dy oficerë për sulmin ndaj punonjësve të ndihmave

Biden dhe Trump synojnë të tërheqin votuesit afro-amerikanë në shtetet kyçe

Në dy lokacione në Malishevë konfiskohen armë zjarri dhe municione

Siguria, drejtori i Policisë së Kosovës takoi komandantin e KFOR-it

Kamenicë, e kishte të konfiskuar patentë shoferin - gjobitet me 500 euro

Kaçanik, arrestohet i kërkuari për keqpërdorim të fëmijëve në pornografi