array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Antigona Isufi

Antigona Isufi

Antigonë Isufi  është studente në vitin e fundit të studimeve Bachelor në Degën e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

 

Ajo iu bashkua ekipit të KALLXO.com në shtator të vitit 2019 fillimisht si praktikante dhe aktualisht është në pozitën  Gazetare Hulumtuese Juniore.

 

Është e fokusuar kryesisht në  fushën e kulturës por duke mos lënë anash raportimet ditore. I pëlqen të trajtojë tema nga  diversiteti kulturor, arti urban dhe problemet shoqërore.

Ministrja Bajrami mbajti takim virtual me drejtorin e Bankës Botërore, diskutuan për rigjallërimin e ekonomisë

Organizata arabe zotohet se do të financojë ndërtimin e një qendre për kancerin e gjirit në Prishtinë

Qeveria heq dorë nga vendimi për izolimin e atyre që kthehen nga Shqipëria!

Shefi i kabinetit të Veliut për Vetëvendosjen: A e lypin? Bash kah të enden!

Zemaj takon ministren e Shëndetësisë së Shqipërisë, diskutojnë për pandeminë

Isa Mustafa: Kujtim Shala ka më shumë libra të botuar se Vetvendosja deputetë

Uran Ismaili masat e Qeverisë për COVID-19 i quan vendime “sot për nesër”

Hoti takohet ambasadorët e shteteve të QUINT-it, flasin për dialogun

Kamenica fik dritat një minutë për gruan e vrarë nga Berivojca

Agjencia e Ushqimit tregon rregullat për blerjen dhe therjen e kurbanëve për festën e Bajramit

Ramiz Lladrovci infektohet me COVID-19

Edhe 153 të shëruar nga COVID-19

Tetë të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Spitali i Pejës: 77 pacientë me COVID-19, por ka vetëm një respirator

Hoti: Jemi në diskutime që rruga nacionale Prishtinë-Mitrovicë të shndërrohet në rrugë ndërkombëtare