Postet nga: Shaip Kamberi

Zgjedhjet në Luginë, Kurti u përgjigjet kritikave për mbështetje: Unë shkoj aty ku më thërrasin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, më 29.05.2024 ka marrë pjesë në një tubim mbështetës për zgjedhjet në Luginë të Preshevës.

Kurti priti në takim deputetin shqiptar në Serbi, Shaip Kamberi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim deputetin e vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, me bashkëpunëtorët, kandidatët për ...

Viola von Cramon kërkon nga Serbia ta ndalojë menjëherë pasivizimin e adresave të shqiptarëve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola von Cramon ka kërkuar nga Serbia që menjëherë të ndalohet pasivizimi i adresave të shqiptarëve në Luginën ...

Takimi Lajçak-Kamberi në Bruksel, diskutime për të drejtat e njeriut e minoriteteve

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka njoftuar se është takuar në Bruksel me deputetin e vetëm shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip ...

Përfaqësuesit e Luginës flasin me Lajçakun për telashet e shqiptarëve në Serbi

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Nevzad Lutfiu dhe deputeti i vetëm shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, më 05.04.2024 janë takuar në Bruksel me emisarin e BE-së ...

Bislimi takohet me Kamberin, flasin për pozitën e shqiptarëve në Luginë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, është takuar sot me deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberin.

Kamberi e dënon vendimin e Serbisë për t’ia ndaluar ministrit Sveçla vizitën në Preshevë

Përfaqësuesi i komunitetit shqiptar në jug të Serbisë, Shaip Kamberi, e ka dënuar ashpër të enjten vendimin e Qeverisë serbe për t’ia ndaluar ministrit ...

Shqiptarët do të përfaqësohen me një deputet në Kuvendin e Serbisë

Në Kuvendin e Serbisë të dalë nga zgjedhjet e 17 dhjetorit, shqiptarët që jetojnë në Serbi do të përfaqësohen nga një deputet. Zoti Shaip Kamberi, deputeti i sapozgjedhur ...