Postet nga: Zenun Elezaj

Elezaj: Komuna nuk ka mundësi ligjore ta refuzojë lejen ndërtimore për fabrikën e çimentos në Dollc

Kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj përmes një postimi të gjatë ka treguar se komuna që ai e drejton e ka pasur të pamundur ligjërisht ...

Lufta e banorëve të fshatrave të Klinës për ta stopuar ndërtimin e fabrikës së çimentos

Afër 5 mijë qytetarë të Klinës kanë nënshkruar një peticion, i cili kundërshton ndërtimin e një fabrike të çimentos në fshatin Dollc. Ministria e Mjedisit lë...

Zenun Elezaj e 'rehaton' sërish drejtorin që iu arrestua si i dyshuar për aferë korruptive

Kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj e ka emëruar drejtor të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Lorenc Marlekun.

Kryetari i Klinës, Zenun Elezaj dënohet me 4 mijë euro për punësimin e vajzës së tij

Gjykata e Pejës e ka shpallur fajtor për konflikt interesi kryetarin e Klinës, Zenun Elezaj dhe e ka dënuar me 4 mijë euro gjobë.

Përfundon gjykimi i Zenun Elezajt, prokuroria kërkon dënimin e tij

Më përfundimin e fjalës përfundimtare të palëve në procedurë, ka përfunduar gjykimi ndaj kryetarit të Komunës së Klinës, Zenun Elezaj për akuzë...

Kryetari i Klinës nuk vjen në gjykatë, dështon seanca ndaj tij

Për shkak të mungesës së kryetarit të Klinës, Zenun Elezaj, ka dështuar të mbahet gjykimi ku ai po akuzohet nga prokuroria për rastin e punë...

Kur do të kenë ndriçim publik fshatrat e Klinës?

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Klinës, në "Debat Përnime" ka treguar se kur do të kenë ndriçim ...

Zotimi i Elezajt të AAK-së: Do të tejkalojmë 30-përqindëshin për gratë në udhëheqje të drejtorive

Kandidati nga radhët e AAK-së për kryetar të Komunës së Klinës, Zenun Elezaj, në emisionin "Debat Përnime" është zotuar se mbi 30 për qind e ...