Postet nga: Dënim

Foto arkiv

2 mijë e 700 euro gjobë ndaj zv/ministrit të Mbrojtjes, Adnan Rexheplar

Gjykata e Prizrenit e ka dënuar zëvendësministrin e Mbrojtjes, Adnan Rexheplar, me një gjobë prej 2,700 eurosh.

E shkeli në bark, e goditi me boksa në kokë dhe e dogji me cigare gruan me të cilën bashkëjetonte, gjykata e dënon të pandehurin

Gjykata e Prishtinë e ka dënuar me 5 vjet burg ndaj një personi për lëndim të rëndë trupor në qershor të vitit 2021 ndaj gruas me të cilë...

Opozitari rus që kritikoi luftën në Ukrainë dënohet me 25 vjet burg

Aktivisti opozitar rus, Vladimir Kara-Murza është dënuar me 25 vjet burg për tradhti dhe akuza që lidhen me kritikat e tij ndaj luftës në Ukrainë.

Skema si u përfshinë taksistët e Gjilanit në prostitucion

Gjykata Themelore në Gjilan-Departamenti për Krime të Rënda ka shpallur fajtor të pandehurit B.H dhe B.A pasi në vitin 2021 në dy lokacione të ndryshme kanë trafikuar ...

Vlerësimi i dëshmitarëve në procesin e Salih Mustafës

Në procesin e zhvilluar kundër Salih Mustafës, Gjykata Speciale mori në pyetje dëshmitarë të shumtë, por disa prej tyre kjo gjykatë ua fali besimin.

Arsyetimi i Gjykatës Speciale Hagës për dënimin e Salih Mustafës

Dhomat e Specializuara të Hagës e kanë dënuar me 26 vjet burgim ish-komandantin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa.

Protestë në Turqi pas dënimit me burg të kryetarit të Stambollit-FOTO

Mijëra qytetarë janë mbledhur para Komunës së Stambollit pasi një gjykatë dënoi kryetarin Ekrem Imamoglu me dy vjet e shtatë muaj burg.

Gani Gecin Apeli e gjeti fajtor për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit

Apelit refuzon si të pabazuar ankesën e Gani Gecit, të akuzuar për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit