Postet nga: Komuna e Klines

Protestohet para Komunës së Klinës, kundërshtohet ndërtimi i fabrikës së çimentos

Banorët e disa fshatrave të komunës së Klinës kanë protestuar sot para objektit të ekzekutivit lokal duke kundërshtuar ndërtimin e një fabrike të çimentos.

Qytetari nga Klina: Nga fabrika e çimentos mund të ketë pak zhvillim e shumë shpenzime për shërim

Afër 5 mijë qytetarë të Klinës e kanë nënshkruar një peticion në vitin 2020, ku e kanë kundërshtuar ndërtimin e një fabrike të çimentos në Dollc.

Historia e çimentores - LIVE

Sonte në në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet emisioni për fabrikën e çimentos që pritet të ndërtohet në Dollc të Klinës.

Komuna e Klinës ndan mbi 93 mijë euro për shujta ditore për nxënës

Komuna e Klinës, pritet që të sigurojë shujtat ditore për nxënësit e kësaj komune. Për këtë qëllim, janë ndarë 93,264.00 euro, si vlerë ...

Kërkohet lirimi i Nezir Mehmetaj, po mbahet në burg në Serbi që 2 vjet

Nezir Mehmetaj nga komuna e Klinës tash e dy vjet është arrestuar në pikën kufitare në Merdare nën dyshimet për krime lufte dhe që prej asaj ...

E gjen vëllanë pa shenja jetë në bodrumin e shtëpisë

Një burrë ka raportuar se ka gjetur pa shenja jete vëllanë e tij në bodrumin e shtëpisë.

Për shkak të reduktimeve të rrymës, Klina me probleme të furnizimit me ujë

Qytetarët në komunën e Klinës gjatë ditës së sotme kanë pasur probleme me furnizim me ujë, si pasojë e reduktimeve të energjisë elektrike.

Zenun Elezaj e 'rehaton' sërish drejtorin që iu arrestua si i dyshuar për aferë korruptive

Kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj e ka emëruar drejtor të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Lorenc Marlekun.