Postet nga: Dollc

Pezullohet Pëlqimi Mjedisor për kompaninë që synon ndërtimin e çimentores në Klinë (DOKUMENT)

Ministria që drejtohet nga Liburn Aliu të martën mori një vendim që pezullon pëlqimin mjedisor të kompanisë e cila synon ndërtimin e një fabrike të çimentos në ...

LVV: Pezullohet ndërtimi i fabrikës së çimentos në Klinë

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Klinë ka njoftuar se Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës ka marrë vendim që të pezullohet ndërtimi i fabrikë...

Elezaj: Komuna nuk ka mundësi ligjore ta refuzojë lejen ndërtimore për fabrikën e çimentos në Dollc

Kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj përmes një postimi të gjatë ka treguar se komuna që ai e drejton e ka pasur të pamundur ligjërisht ...

Banorët e disa fshatrave të Klinës protestojnë sërish kundër ndërtimit të fabrikës së çimentos në Dollc

Banorët e disa fshatrave të Klinës kanë protestuar përsëri edhe sot për të kundërshtuar ndërtimin e një fabrike të çimentos në fshatin Dollc ...

Vazhdojnë protestat e banorëve të Dollcit, kundërshtohet ndërtimi i fabrikës së çimentos

Banorët e fshatit Dollc të Klinës sot kanë protestuar përsëri për të kundërshtuar ndërtimin e një fabrike të çimentos në këtë fshat.

Lufta e banorëve të fshatrave të Klinës për ta stopuar ndërtimin e fabrikës së çimentos

Afër 5 mijë qytetarë të Klinës kanë nënshkruar një peticion, i cili kundërshton ndërtimin e një fabrike të çimentos në fshatin Dollc. Ministria e Mjedisit lë...

Rrokulliset një veturë në Dollc të Klinës

Një aksident trafiku, me ç’rast është rrokullisur një veturë, ka ndodhur sot pasdite në Dollc të Klinës.

Ministria e Kulturës hap konkurs për staf teknik për një projekt arkeologjik

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka hapur konkurs për punësim të 19 personave për realizimin e projektit arkeologjik, “Gërmime me karakter shpëtimi në Dollc ...