Postet nga: Vjosa Osmani-Sadriu

Presidenca njofton për lansimin e edicionit të parë të Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë

Me iniciativë të Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, në Prishtinë do të organizohet edicioni i parë i Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë (GPS), e cila do ...

Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti nesër udhëtojnë për në SHBA

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri, Albin Kurti, nesër do të udhëtojnë për në Shtetet e Bashkuara të Amerikes për të marrë pjesë në ...

Fillon takimi i Presidentes Osmani me delegacionin nga Shtëpia e Bardhë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani- Sadriu ka pritur në takim një delegacion nga Shtëpia e Bardhë.

Presidenti kroat viziton Kosovën dhe ushtarët kroatë në fund të dhjetorit

Presidenti i Republikës Zoran Milanoviq do të bëjë një vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës në prag të Krishtlindjeve dhe do ta kalojë natën e ...

Fillon fushata ndërgjegjësuese për lidhjen ndërmjet të drejtave pronësore dhe dhunës në familje

EULEX-i dhe Forumi për Lidership dhe Diplomaci kanë nisur fushatën ndërgjegjësuese për lidhjen ndërmjet të drejtave pronësore dhe dhunës në familje.

Dua Lipa do të nderohet me çmimin "Oscar i Washington-it"

Këshilli Atlantik i Washingtonit ka njoftuar se këngëtarja Dua Lipa, do të nderohet me një nga çmimet e Lidership-it për vitin 2021. Ceremonia e çmimeve do të ...

Artan Murati: Çështja e spastrimit etnik me metoda administrative në Medvegjë, Preshevë dhe Bujanovc do të trajtohet tash e tutje

Këshilltari i Vjosa Osmani Sadriut, Artan Murati ka thënë se cështja e ‘pasivizmit të adresave të shqiptarëve të Medvegjës, Preshës dhe Bujanovcit’ do të ...

Presidentja Osmani takoi kryetarin e KQZ-së, diskutojnë për zgjedhjet lokale

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka zhvilluar në takim me kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Kreshnik Radoniqin.