Postet nga: Artan murati

Kuvendi i Kosovës nuk ishte i njoftuar për dënimin e Etem Arifit deri më 1 maj 2020

Kuvendi i Kosovës nuk i njoftuar se Etem Arifi ishte i dënuar me një vit e tre muaj bug nga Gjykata e Apelit, edhe pse ai mori mandatin ...

Këshilltari i Vjosa Osmanit demanton Lajçakun: Rendi kushtetues është i paprekshëm

Këshilltari i kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, Artan Murati, ka thënë se komentet rreth ndryshimeve kushtetuese nga i dërguari i posaçëm i Bashkimit ...

Deputetët e LDK-së e LVV-së debatojnë se kush ka privilegj në testime për COVID-19

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doruntinë Maloku Kastrati , ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se kanë qenë ata të priviligjuarit për kryerjen e testit për COVID-19.

Këshilltari i Vjosa Osmanit për ligjin e pandemisë: Opinioni i qeverisë nuk ka karakter obligativ

Artan Murati, këshilltar ligjor i kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pasi Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme e konsideroi të panevojshme nismë...

Qeveria pritet të shqyrtojë projektligjin për luftimin e pandemisë, të inicuar nga Vjosa Osmani

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e ardhshme të saj që pritet të mbahet gjatë kësaj jave do të shqyrtojë Projektligjin për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë COVID-19.

Deputetëve u zvogëlohen shpenzimet për telefona dhe përfaqësim

Këshilltari i kryetares së Kuvendit, Artan Murati, ka njoftuar se sot në mbledhjen e kryesisë së Kuvendit të Kosovës është marrë vendim që të zvogëlohen shpenzimet në ...

Reagon këshilltari i Vjosa Osmanit: Ajo asnjëherë nuk ka qenë përkthyese e Thaçit

Këshilltari i kryetares së Kuvendit, Artan Murati, ka reaguar ndaj deklaratës së nënkryetarit të LDK-së dhe disa videove, të cilët e prezantojnë Vjosa Osmanin si "pë...

Artan Murati emërohet këshilltar i Vjosa Osmanit

Artan Murati është emëruar këshilltar i kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani.