Postet nga: Delegacioni amerikan

Osmani pret në takim delegacion të lartë të zyrtarëve e bizneseve të ndryshme amerikane

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim një delegacion të lartë të zyrtarëve e bizneseve të ndryshme amerikane (Partnership Opportunity Delegation) të organizuar nga Zyra e ...

Haradinaj në takim me delegacionin amerikan shtron nevojën urgjente të arritjes së marrëveshjes finale me Serbinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka informuar që është takuar me delegacionin amerikan.

Sveçla pret një delegacion amerikan, diskutojnë për procesin e strehimit të qytetarëve afganë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka pritur sot në takim një delegacion amerikan ku është diskutuar mbi procesin e strehimit të qytetarëve afganë në Kosovë.

Senatori amerikan Murphy tregon për mesazhet që dhanë te liderët në Kosovë dhe Serbi

Sapo jam kthyer nga një udhëtim katër-ditor në Ballkan dhe, siç e kam zakon pas udhëtimit tim diplomatik, e kam shkruar një raport të sinqertë, të prapaskenave ...

Edhe Osmani do të takohet sot me delegacionin amerikan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu do të  pret sot në takim Ndihmës Sekretaren e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Karen E. Donfried, dhe Zëvendë...

Fillon takimi i Presidentes Osmani me delegacionin nga Shtëpia e Bardhë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani- Sadriu ka pritur në takim një delegacion nga Shtëpia e Bardhë.

Hoti takon delegacionin amerikan për çështje energjetike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se Qeveria e Kosovës po bënë hapat e nevojshëm drejt implementimit të marrëveshjes së Uashingtonit.

Hoti konfirmon vizitën e Grenell me delegacionin amerikan

Zyra e Kryeministrit të Kosovës e ka konfirmuar se nesër kryeministri Avdullah Hoti do të presë në takim delegacionin e Qeverisë së SHBA-së dhe të dërguarin special ...