Postet nga: Dua Lipa

Ndikimi i Dua Lipës: Dyfishohen foshnjat me emrin Dua në Mbretërinë e Bashkuar

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, dhe aktori i serisë filmike Star Wars, Kylo Ren, kanë qenë në mesin e personaliteteve me ndikimin më të madh te ...

Reagimi i Dua Lipës pas anulimit te Sunny Hill Festival

Edicioni i sivjetmë i festivalit “Sunny Hill” në Prishtinë është anuluar për shkak të pandemisë që ka kapluar gjithë botën. Kjo u bë e ditur mbrëmë nga ...

Sunny Hill Foundation dhe Komuna e Prishtinës planifikojnë ndërtimin e një hapësire për festivalin ‘Sunny Hill’

Sunny Hill Foundation dhe Komuna e Prishtinës planifikojnë ndërtimin e një hapësirë për organizmin e festivalit “Sunny Hill”.

Dua Lipa mbështet Bernie Sandersin për president të Amerikës

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka ftuar amerikanët që të votojnë kandidatin demokrat Bernie Sanders për president të ShBA-së.

‘Sunny Hill Foundation’ i Dua Lipës pranon qindra aplikime për vizitën shkollore në Los Angeles

Pas hapjes së thirrjes për aplikim nga të rinjtë e talentuar në muzikë (të moshës 13 deri në 17 vjeç), Fondacioni Sunny Hill ka pranuar qindra aplikacione, derisa tre emrat ...

Dua Lipa dhe brendi shqiptar në Amerikë do të dhurojnë për Shqipërinë të ardhurat nga shitja e materialeve

Dua Lipa ka njoftuar se së bashku me Kujtimin dhe Arbenin nga "Bond.nyc" do të krijojnë materiale të cilat do të shiten në të gjithë botën dhe të ...

Dua Lipa ngjitet në skenë me Calvin Harris për 'One Kiss'

Edhe pse këngëtarja Dua Lipa nuk kishte paralajmëruar se do të performojë në skenën e "Sunny Hill Festival", ajo është ngjitur në skenë në natën ...

Ambasada britanike: Dua Lipa, krenaria e Kosovës dhe Britanisë së Madhe

Ambasa britanike në Kosovë ka organizuar një takim ku ka mbledhur më të mirët në sport, kulturë, muzikë e inovacion.