Postet nga: Vitia

AAK-ja kërkon seancë të jashtëzakonshme për vaksinat

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka kërkuar organizimin e një seance të jashtëzakonshme për diskutimin rreth ...

Këto janë masat e reja anti-COVID të ndërmarra nga qeveria

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar vendimin e Qeverisë për plotësimin dhe ndryshimin e masave për parandalimin e COVID19.

Abdixhiku për qeverinë Kurti: 1 muaj qeverisje 293 kosovarë të vdekur, 0 vaksina

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku sot ka hedhur akuza ndaj Qeverisë Kurti, për gjendjen e krijuar sa i përket sigurimit të vaksinave. Abdixhiku ka ...

Vitia njofton se procesi i vaksinimit kundër COVID-19 fillon të martën

Me kërkesë të Ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, është mbajtur një takim virtual me Këshillin e Kryetarëve të Komunave në lidhje me koordinimin dhe procesin ...

Pacolli: Vitia përqafon vizionin e LDK-së

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR) dhe kandidati për deputet nga LDK, Behgjet Pacolli, ka vizituar sot Vitinë.

Haliti për drejtorët politik: Janë nderë për arsimin në Viti

11 nga 21 drejtorët e institucioneve arsimore në Viti e kanë pranuar se janë anëtarë të partisë së kryetarit, Lidhjes Demokratike të Kosovës.

7 muaj pas asfaltimit prishet rruga, Haliti arsyeton ‘arnimin’

Shtatë muaj pasi që ishte prerë shiriti i rrugës e cila lidh fshatrat Skifteraj- Stubëll e Poshtme, kishin filluar edhe arnimet e para për shkak të cilë...

Klina e Vitia do të vazhdojnë të jenë në karantinë

Komuna e Klinës dhe ajo e Vitisë, që kanë qenë komunat e para në të cilat janë lajmëruar rastet me coronavirus, do të vazhdojnë të mbeten në karantinë ...