Postet nga: Vitia

Kandidati i LVV-së premton nga një park në çdo fshat të Vitisë

Kandidati për kryetar të Komunës së Vitisë, Arsim Ademi nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka premtuar nga një park për çdo fshat të komunë...

Kandidatët për kryetar të Vitisë tregojnë planet për digjitalizimin e shërbimeve komunale

Kandidatët për kryetar të komunës së Vitisë kanë treguar se cilat janë planet e tyre për digjitalizimin e shërbimeve komunale.

Sa drejtori komunale do t’iu besohen grave, tregojnë kandidatët për kryetar të Vitisë

Kandidatët për kryetar të komunës së Vitisë kanë treguar se sa drejtori komunale do t’iu besojnë grave.

Premtimet e kandidatëve të Vitisë për zgjidhjen e problemit me ujë të pijshëm

Kandidatët për kryetar të komunës së Vitisë kanë dhënë premtimet e tyre në lidhje me zgjidhjen e problemit me ujë të pijshëm për disa ...

Debati për kryetar të Vitisë - LIVE

Kandidatët e partive politike, të cilët synojnë të marrin udhëheqjen e Vitisë diskutojnë në #DebatPernime për planet e tyre në fitojnë manatin e kryetarit më 17 tetor.

VIDEO - Komunat që shpërfillën ligjin për punësimet me kontrata për shërbime

Disa prej komunave nuk e kanë përfillur Ligjin për Zyrtarët Publikë dhe Ligjin e Prokurimit, duke angazhuar persona me kontratë për shërbime pa asnjë procedurë.

Zemaj: Qeveria Kurti, krejt për pushtet - asgjë për shëndet

Ish-ministri i Shëndetësisë nga radhët e Lëvizjes Demokratike të Kosovës Armend Zemaj ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti dhe ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia ...

Vdes nga plagosja me armë zjarri në Viti

Një person ka vdekur si pasojë e plagëve që ka marrë nga arma e zjarrit sot në një incident në rrugën "Kemajl Azizi" në Viti.