Postet nga: Vitia

Haliti: Do të sigurojmë 100% ujë, kanalizim dhe ndriçim në Viti

Kandidati për kryetar të Vitisë, Sokol Haliti nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka premtuar se brenda mandatit të ardhshëm do të sigurojnë ujë të pijes pë...

Kë po e mbështet PDK në Viti, LDK apo LVV? Flasin kandidatët për kryetar

Kandidatët për kryetar të Komunës së Vitisë në Debat Pernime kanë treguar për koalicionet që kanë bërë para balotazhit të 14 nëntorit.

Haliti: Ata që tentuan të më përfshijnë në rastin e dhunimit të vajzës së mitur do t'i padis

Kandidati Sokol Haliti nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka thënë në Debat Perime se në lidhje me rastin dyshimit për dhunimin e një vajze të mitur ...

Debat Pernime për balotazhin e Vitisë

Kandidatët e partive politike, të cilët synojnë të marrin udhëheqjen e Vitisë, diskutojnë në #DebatPernime për balotazhin e 14 nëntorit. 

Sokol Haliti: Për koalicionet do të koordinohemi me kryesinë e LDK-së

Kandidati për kryetar të Vitisë nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Sokol Haliti, ka bërë të ditur se çdo lloj koalicioni i mundshëm me ndonjë parti politike, ...

Haliti i LDK-së tregon nëse do të japë dorëheqje si kryetar nëse i ngritet aktakuzë 

Kandidati nga Lidhja Demokratike e Kosovës për kryetar të Vitisë dhe kryetari aktual, Sokol Haliti ka thënë se nëse ka vendim të gjykatës në lidhje ...

Vizioni i kandidatit të PDK-së në Viti për shfrytëzimin e pronave komunale

Kandidati nga Partia Demokratike e Kosovës, Bekim Azizi tha se pronat komunale të Vitisë do të jepen në shfrytëzim kryesisht për zhvillim ekonomik e për biznese ...

Kandidati i LVV-së premton nga një park në çdo fshat të Vitisë

Kandidati për kryetar të Komunës së Vitisë, Arsim Ademi nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka premtuar nga një park për çdo fshat të komunë...