Postet nga: balotazhi

Erdogan dhe Kilicdaroglu shkojnë në balotazh

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, i cili ka udhëhequr Turqinë për 20 vjet, do të përballet në rundin e balotazhit me kundërkandidatin e tij opozitar, Kemal Kilicdaroglu.

Këta janë kryetarët e 20 komunave që shkuan në balotazh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme ka shpallur rezultatet përfundimtare për 20 komunat që shkuan në balotazh.

Pse PDK e humbi garën në Shtime, Klinë e Dragash?

Në zgjedhjet lokale të 17 tetorit PDK ka humbur garën në dy komuna ku qeveriste, e në balotazhin e 14 nëntorit edhe një komunë tjetër. Kështu, PDK humbi ...

Si i komentojnë kryetarët e komunave debatet televizive?

Më shumë hapësirë kohore në debate televizive, debate më të konstruktuara, më pak zhurmë e fyerje... Këto ishin disa nga kërkesat e kryetarëve të komunave pë...

"Receta" për të fituar pa balotazh, flasin Imri Ahmeti, Agim Aliu e Bali Muharremaj

Agim Aliu, kryetar i Ferizajt, Imri Ahmeti, kryetar i Lipjanit, Bali Muharremaj, kryetar i Suharekës në emisionin ‘Kallxo Pernime’ kanë treguar ‘recetën’ se si mund të fitohet një ...

PDK-ja fiton 9 komuna

Partia Demokratike e Kosovës e udhëhequr nga Memli Krasniqi ka fituar 9 komuna në zgjedhjet lokale të vitit 2021.

Balotazhi në Kosovë, Policia inicion pesë raste nga incidentet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë realizimit të planit operativ për zgjedhjet lokale-balotazhi 2021, në bashkëpunim dhe koordinim me Prokurorinë e Shtetit ka iniciuar 5 ...

Rezultatet për Junikun, fiton Ruzhdi Shehu

Rezultatet preliminare të shpallura nga KQZ tregojnë se kandidati i LDK-së, Ruzhdi Shehu, ka fituar zgjedhjet me 50.61% të votave në garën ku kundërkandidat e kishte anëtarin e ...