Postet nga: Komuna e Vitisë

FOTO: Në Drobesh të Vitisë konfiskohen armë e municione

Katër pushkë automatike, gjashtë karikatorë, 35 fishekë, tri bajoneta të pushkës, janë konfiskuar në një aksion të Policisë të zhvilluar gjatë ditës së sotme në rajonin e Vitisë.

Deri më tani janë vaksinuar 176 qytetarë në Viti

Drejtoresha e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Viti, Vjollca Kadolli, ka njoftuar se që nga fillimi i vaksinimit e deri më sot, 176 qytetarë kanë marrë vaksinën ...

Viti - Komuna ua ndërprenë punimet dy objekteve pa leje

Drejtoria e Inspeksionit në Viti ka ndërprerë punimet për dy objekte pa leje që janë duke u ndërtuar në qytet.

Rrugët e bllokuara nga bora ua kanë pamundësuar votimin banorëve të Debëlldehut deri në orën 11:00

Banorët e fshatit Debëlldeh të Komunës së Vitisë deri në orën 11:00 nuk kanë mundur të votojnë për shkak të bllokimit të rrugës nga bora ...

Tubimi në shkollë përplas DKA-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje në Viti

Lëvizja Vetëvendosje  në Viti po pretendon se qeverisja e Sokol Halitit të Lidhjes Demokratike të Kosovës , ia ka pamundësuar që të mbajë tubimin e mbrëmshë...

Me verëra e mish, dreka për përurimin e objektit të ri të Komunës, Vitisë i kushtoi mbi 379 euro

Mishi e alkooli vazhdojnë të jenë pjesë e tryezës së darkave dhe drekave zyrtare të Komunës së Vitisë.

Viti, punëtori i ndërtimtarisë punon në rrezik të lartë - VIDEO

Një qytetar nga Vitia ka dërguar një video në adresë të KALLXO.com, në të cilën shihet një punëtor i ndërtimtarisë duke punuar në rrezik të ...

E premtja shpallet ditë zie në Komunën e Vitisë

Komuna e Vitisë ka njoftuar se pas tragjedisë në familjen Zuka në Pozheran, dita e premte është shpallur ditë zie në këtë komune si dhe sonte nuk do ketë ...