Postet nga: Viti

Policia arreston 6 persona për shpëlarje dhe falsifikim parash, sekuestrohen 125 mijë euro

Policia e Kosovës ka arrestuar gjashtë persona të dyshuar për shpëlarje dhe falsifikim parash si dhe armëmbajtje pa leje.

Prioritetet që do t'i shtyjnë përpara kandidatet për Asamblenë e Vitisë

Kandidatet për asambliste në Kuvendin Komunal të Vitisë, në #DebatPernime kanë prezantuar prioritetet e tyre, nëse arrijnë të marrin mandat nga zgjedhjet e 17 tetorit.

E mitura nga Vitia raportohet e zhdukur nga familjarët

Një vajzë nga Vitia ka raportuar se motra e saj e mitur, është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më.

Nëna nga Vitia raporton zhdukjen e dy vajzave të mitura

Një grua nga Vitia ka njoftuar Policinë se dy vajzat e saj të mitura janë zhdukur që nga data 20 korrik 2021.

Gjykata nuk e di se të akuzuarit gjinden në paraburgim, dështon seanca për vjedhje të rëndë dhe grabitje

Në Gjykatën e Gjilanit ka dështuar të mbahet seanca ku për vjedhje grabitqare dhe vjedhje të rëndë po akuzohen Rrahman Arifoviq, Arbër Shaqiri dhe Labinot ...

Godet me mjet të mbrehtë një person, arrestohet i mituri

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të mitur në Viti, pasi i njëjti kishte sulmuar fizikisht një burrë duke e goditur me mjet të mbrehtë. Rasti ka ...

Dëmtohet ndriçimi publik në Viti, reagon komuna

Është dëmtuar një pjesë e konsiderueshme e ndriçimit publik, përgjatë shëtitores skaj lumit Morava e Binçes në Viti. Komuna, nëpërmes një reagimi, kë...

Viti – Arrestohet pasi dyshohet se e sulmoi fizikisht kunatën e tij