Postet nga: qkmf

Aktivizohet shërbimi i pulmologiisë në QKMF-në e Kaçanikut

Komuna e Kaçanikut ka njoftuar se nga e hëna në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Kaçanik, është aktivizuar edhe shërbimi i pulmologjisë.

Në 205 shkon numri i personave që dyshohet se u helmuan në Malishevë

Në 205 ka shkuar numri i personave që dyshohet se u helmuan nga ushqimet që konsumuan në një lokal të ushqimeve të shpejta në Malishevë.

Kryetari i Ferizajt e Ministri i Shëndetësisë vunë gurthemelin e objektit të ri të QKMF-së

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu e Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia vunë sot gurthemelin e objektit të ri të Qendrës Kryesore të Mjekësisë ...

Nis ndërtimi i QKMF-së në lagjen “Ilirida” në Mitrovicë

Sot kanë filluar punimet për ndërtimin e objektit të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në lagjen “Ilirida” në Mitrovicë, e cila pritet të ofrojë shërbime ...

Punëtorët teknikë të QKMF në Prishtinë protestojnë për pagat e ulëta

Punëtorët teknik të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë kanë protestuar sot në shenjë pakënaqësie në lidhje me trajtimin dhe pagat e ulë...

Komuna e Fushë Kosovës shpenzon 169 mijë euro për renovimin e QKMF-së

Dilemat se inxhinieri i prezantuar nga grupi i operatorëve ekonomikë i rekomanduar për kontratë, është bachelor i ndërtimtarisë apo inxhinier i diplomuar kanë çuar në kthimin në ...

Një burrë në Rahovec dërgohet i vdekur në QKMF

Në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Rahovec dje është dërguar një burrë i vdekur.

Vdes një burrë në Malishevë, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri

Një burrë që dyshohet të jetë qëlluar me armë zjarri është dërguar në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Malishevë, ku ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen ...