Postet nga: Uçk

OVL- UÇK thonë se e kanë pranuar draft-aktakuzën ndaj Hashim Thaçit e Kadri Veselit

Nasim Haradinaj nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka thënë se në dosjen që kanë pranuar propozim aktakuzën nga Prokuroria e Specializuar ndaj ...

Pamje – Momenti i dorëzimit të dosjeve në OVL të UÇK-së

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj, ka publikuar një video nga momenti i dorëzimit të dosjeve në zyret OVL, të marrura nga ...

Përfundon intervistimi i Ali Ahmetit nga Prokuroria e Hagës

Sot janë bërë dy ditë që kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut (BDI) Ali Ahmeti është intervistuar nga gati 8 orë nga ana e Prokurorisë ...

Edhe një ish-pjesëtar i UÇK-së ftohet nga Specialja

Gjykata Speciale ka ftuar edhe një ish-pjesëtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

Kryetari i OVL-UÇK-së thotë se një veteran u maltretua nga policia në Graçanicë

Kreu i Organizatave të Veteraneve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati po pretendon se veterani i UÇK-së Naim Beqiraj është keqtrajtuar psiqikisht nga policia ...

Isa Mustafa kërkon që PDK ta tërheqë Ligjin për vlerat e luftës së UÇK-së

Isa Mustafa kërkon që PDK ta tërheqë Ligjin për vlerat e luftës së UÇK-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është deklaruar në lidhje me hyrjen e xhandarmërisë serbe në Karaçevë të Kamenicës.

Veterani i UÇK-së ndalohet në Turqi me kërkesë të Serbisë

Veterani i UÇK- së, gjeneral Imri Ilazi sot është ndaluar nga Policia turke në Aeroportin e Antalisë, pasi shteti serb ka dërguar emrin e tij dhe ish pjesë...

Kuvendi sot diskuton ligjin për të cilin reaguan ambasadorët

Kuvendi i Kosovës sot nga ora 11:00 do të mbaj seancën e radhës në të cilën rend dite do të jetë ligji për mbrojtjen e vlerave ...