Postet nga: Uçk

Reagimi i Ramush Haradinajt pas konfirmimit të aktakuzës ndaj Kadri Veselit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka shprehur mbështetjen ndaj kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, pasi ndaj këtij të fundit iu konfirmua aktakuza nga Gjykata Speciale.

Specialja nuk tregon nëse është konfirmuar apo jo aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit

Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale nuk kanë treguar nëse është konfirmuar apo hedhur poshtë aktakuza ndaj presidentit Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit, Kadri Veseli dhe ish-pjesëtarëve ...

Çfarë po kërkon ministri i Qeverisë te shtëpia Jakup Krasniqit e cila po bastiset nga Hetuesit e Speciales

Mëngjesin e sotëm forcat të shumta policore nga EULEX kanë shkuar në shtëpinë e Jakup Krasniqit.

Pamje nga aksioni Speciales në shtëpinë e Jakup Krasniqit

Hetuesit e Zyrës së Prokurorit të Specializuar aktualisht janë duke kryer operacione në Prishtinë.

Thaçi dhe drejtuesit e PDK-së nuk mbajnë maska as distancë, shkelin masat anti COVID-19 (FOTO)

Ish-ministri i Drejtësisë nga radhët e PDK-së, Abelard Tahiri, ka publikuar një fotografi nga një takim me presidentin e vendit, Hashim Thaçi, dhe drejtues të PDK-së.

Lushtaku i reagon Kurtit: UÇK-ja nuk është e askujt, është simbol i përhershëm

Ish- kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku i ka reaguar Kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit pas deklaratës së këtij të fundit se qeveria ...

Sipas aktakuzës ndaj Salih Mustafës, UÇK-ja rrahu kundërshtarë politikë

Aktakuza e konfirmuar ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Salih Mustafa, thotë se anëtarë të UÇK-së rrahën dhe poshtëruan kundërshtarë politikë.

Avokati britanik: Rrjedhja e dokumenteve sekrete nga Haga mund ta rrezikojë punën e gjykatës

“Mendoj se është një krizë e vërtetë” - me këto fjalë e komenton rrjedhjen e pretenduar të dokumenteve nga Prokuroria e Specializuar në Hagë Dr. Mark Ellis, drejtor ...