Postet nga: Subvencionet

Kërkohet paraburgim ndaj dy personave për mashtrim me subvencione

Prokuroria në Gjilan,  ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurve Z.P. dhe B.T., për shkak të dyshimit për manipulim me ...

Skandali me subvencionet, paraburgim edhe për zyrtarin nga Peja që dyshohet se mori ryshfet 48 mijë euro

Gjykata e Prishtinës i ka caktuar masën e paraburgimit edhe një tjetër zyrtari që dyshohet si i përfshirë në skandalin e korrupsionit me subvencione të bujqë...

Zyrtari i bujqësisë në Pejë, Alban Bushati dyshohet se mori 48 mijë euro ryshfet

Alban Bushati është i arrestuari i radhës në rastin e njohur tashmë për opinionin si “Subvencionet 2021”.

11 të dyshuarit për ryshfet në subvencione, nesër pritet të dalin para Gjykatës

Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar sot masën e paraburgimit për 11 personat e arrestuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare, marrje ryshfeti, dhënie ryshfeti.

Përveç 433 mijë eurove të sekuestruara dje, në shtëpitë e të dyshuarve u gjetën edhe armë

Aksioni i djeshëm në Ministrinë e Bujqësisë, rezultoi me arrestimin e 12 personave, prej tyre 11 janë ndaluar për 48 orë.

Gjykimi për keqpërdorim të subvencioneve, Ish-kryetari i Komunës së Gjakovës mbrohet në heshtje

Në seancën e sotme të gjykimit të ish-kryetarit të Komunës së Gjakovës, Pal Lekaj, për subvencionet e shpërndara në Gjakovë, kanë dhënë mbrojtjen dy ...

Ministria e Financave jep sqarim për subvencionimin e pagave për bizneset aktive

Ministria e Financave ka dalë me një sqarim lidhur me vendimin e Qeverisë për subvencionimin e linjës së pagave për bizneset aktive në shumën prej 290 euro.

Ministria e Bujqësisë vonoi pagesat ndaj fermerëve, obligimet kalojnë 8 milionë euro

Raporti i Auditorit për dikasterin qeveritar të bujqësisë në Kosovë, bën të ditur se Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, vitin 2019 e përmbylli me 8,232,624 ...