Postet nga: Ministria e Bujqësisë

Cili zyrtar akuzohet se aplikoi për subvencione për vete në emër të axhës së tij për pronën e dajës së tij?

Prokuroria ka bërë të ditur më 18.04.2024 se ka ngritur aktakuzë ndaj 18 personave të përfshirë në rastin me subvencione të Ministrisë së Bujqësisë në komunën e Istogut.

Aktakuzë ndaj 18 personave, 11 prej tyre zyrtarë publikë

Prokuroria Themelore e Pejës më datë 18.04.2024 ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj 18 personave për vepra penale të korrupsionit lidhur me rastin e Subvencioneve të Ministrisë së Bujqë...

Inspeksioni i Prishtinës i përgjigjet ministrit të Bujqësisë

Drejtoria e Inspekcionit në Komunën e Prishtinës ka reaguar të enjten më 21.03.2024 pas shkrimit të ministrit të Bujqësisë, Faton Peci se po përballen me sabotim nga ...

'Subvencionet V', Aktakuzë ndaj 18 personave

Prokuroria Speciale ka bërë të ditur përmes një komunikate për media më 21.03.2024 se ka ngritur aktakuzë në Gjykatën e Prishtinë, ndaj 18 të pandehurve me inicialet: K. ...

AAK pajtohet me kërkesën e Ministrisë së Bujqësisë për shkëputjen e kontratës për zyret në Prishtinë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij është pajtuar me kërkesën e Ministrisë së Bujqësisë, për shkëputjen e kontratës ...

Ministria e Bujqësisë i jep 180 ditë afat AAK-së që ta lirojë objektin në Prishtinë

Ministria e Bujqësisë, përmes ushtrueses së detyrës së Sekretares së Përgjithshme, Venera Çerkini, e ka njoftuar Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ...

Ministrisë së Bujqësisë i kthehet prona të cilën e shfrytëzonte një pompë e derivateve

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci e ka cilësuar si "fitore të radhës kundër zhvatësve", vendimin e Shkallës së dytë të ...

Ministri Peci thotë se Ministria e ktheu pronësinë në pronën në vlerë afro 4 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka thënë se Ministria e Bujqësisë ka arritur ta kthejë në pronësi të saj, një pronë në Prishtinë vlera e të ...