Postet nga: Djegie

Ngufatja, Kosova e parë nga lartë (VIDEO)

Në tokë, në ajër, në mal, në fshat apo në qytet, Kosova po ballafaqohet me ndotje të madhe, të bërë nga qytetarët e saj. Për dy ...

Një grua lëndohet nga djegia e banesës në Fushë Kosovë

Një grua është lënduar nga djegia e një banese në Fushë Kosovë. Në raportin e Policisë së Kosovës thuhet se njësitë relevante policore kanë dal në vendin ...

Burgim deri në 10 vjet për zjarrvënie të qëllimshme

Si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë rajone të ndryshme të Kosovës në javën e fundit, një qytetar i Malishevës ka vdekur.

(VIDEO) Digjet drogë me vlerë 668 milionë dollarë

Autoritetet e Mianmarit dogjën drogë në vlerën e më shumë se gjysmë miliardë dollarëve e cila ishte sekuestruar në të gjithë vendin.

Digjen mbeturinat, bashkë me to edhe kablloja e energjisë elektrike

Nga hedhja dhe pastaj djegia e mbeturinave te ura e lumit “Drenica” është djegë kablloja e energjisë elektrike 10 kV (kilo volt), me ç’rast stacioni i pompave KRONI/ Kuzmin në Fushë ...

Gruaja gjendet e djegur në veturë e burri i varur në një pemë

Një ngjarje e rëndë është raportuar sot nga Policia e Shtetit në Shqipëri. Një grua është gjetur e djegur në një veturë ndërsa një burrë i varur ...

Shtohen thirrjet për qetësim të situatës në Irlandën Veriore

Qeveria e Irlandës Veriore, me bazë në Belfast, ka organizuar një takim urgjent, pas natës së katërt të trazirave dhe dhunës lidhur me rregullat për ...

Djegia e veturave në Mitrovicë, flet për Kallxo zv/drejtori i Policisë

Kallxo ka siguruar një video ku shihen veturat duke u djegur. Zëvendësdrejtori i Policisë për Mitrovicën Veriore, Besim Hoti, ka thënë për Kallxo se ...