Postet nga: Angelo Michele Ristuccia

Gjeneralmajori turk Ozkan Ulutash merr komandën e KFOR-it në Kosovë

Sot në Prishtinë gjeneralmajori italian Angelo Michele Ristuccia ka dorëzuar postin e komandantit të KFOR-it tek gjeneralmajori turk Ozkan Ulutash, gjatë një ceremonie të mbajtur në selinë e misionit ...

Komandati i KFOR-it: Situata është më e qetë, por mund të përshkallëzohet

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia në fund të mandatit të tij tha se ndonëse situata në Kosovë është me e qetë se sa disa ditë më parë, ajo ë...

Presidentja Osmani takoi shefin e EULEX-it e komandantin e KFOR-it

Pas takimeve që pati me organet e rendit e të sigurisë në vend, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar edhe komandantin e misionit të NATO-s, KFOR dhe shefin ...

Kreu KFOR-it: Gjendja në Kosovë vazhdon të jetë 'shumë e paqëndrueshme'

Gjendja në Kosovë vazhdon të jetë “shumë e paqëndrueshme” ndonëse situata e sigurisë është qetësuar në krahasim me majin kur shpërtheu dhuna, deklaroi komandanti i trupave ...

Lajçak dhe shefi i KFOR-it takohen në Bruksel

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka takuar sot Shefin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia, në Bruksel.

Komandanti i KFOR-it dhe ai i FSK-së diskutojnë për bashkëpunimin për operacionet e mbrojtjes civile

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia, është takuar me komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari.

Komandanti i KFOR-it takohet me ministrin Mehaj, flasin për shtensionimin e situatës

Shefi i misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, Gjenerali Angelo Michele Ristuccia është takuar sot me ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Shefi i KFOR-it u bën thirrje Prishtinës e Beogradit që të ulen e të bisedojnë

Shefi i misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, Gjenerali Angelo Michele Ristuccia, u ka bërë thirrje Prishtinës dhe Beogradit që të heqin dorë nga “retorika e kotë” dhe ...