Postet nga: shyqiri bytyqi

Bytyqi takohet me përfaqësuesit e Bankës Botërore

Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, ka pritur sot në takim përfaqësues të Bankës Botërore, me të cilët ka biseduar rreth ecurisë ...

Studentët i gëzohen anulimit të konkursit për bursa

Parlamenti Studentor i UP-së i është gëzuar anulimit të konkursit për bursa për vitin akademik 2019/20 nga ana e MAShT.

Shyqiri Bytyqi jashtë Kuvendit të Kosovës

Ministri në largim i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, nuk do të jetë pjesë e Kuvendit të ardhshëm të Kosovës.

Sonte: Ish-ministrat e Arsimit debat me Jeta Xharrën

Tre ish- minsitra të arsimit dhe një ish-drejtoreshë komunale e arsimit u ulën për të debatuar gjendjen e këtij sektori.

Rektorët i reagojnë Bytyqit për emërimet e Këshillave Drejtuese

Rektorët e Universiteteve Publike të Kosovës, pas një takimi të mbajtur sot, kanë reaguar në lidhje me shkarkimet dhe emërimet e anëtarëve të Këshillave ...

Bytyqi e Muharremaj përurojnë një sallë sportive në Suharekë

Ministri i Arsimit në largim, Shyqiri Bytyqi, sot ka përuruar një sallë sportive në shkollën e fshatit Bllacë të Suharekës.

Bytyqi shkarkon anëtarët e Këshillit Drejtues që i emëroi sa ishte në Nisma

Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, pak ditë pasi u largua nga ish-partia e tij Nisma Socialdemokrate dhe pasi zyrtarizoi kalimin e tij në Partinë ...

"Borgji" që ministri i Arsimit ia ka Gjuhës Shqipe

Ministri i Arsimit i Qeverisë në largim, Shyqiri Bytyqi, përmes një publikimi në Facebook sot ka ftuar të tjerët që t’i bashkohen Partisë Socialdemokrate.