Postet nga: Agjencia e Akreditimit

Jep dorëheqje kryetari i Komisionit të Ankesave në Agjencinë e Akreditimit

Kryetari i Komisionit të Ankesave të Agjencisë së Akreditimit, Faton Merovci ka dhënë dorëheqje.

Drejtuesit e ENQA dhe AKA diskutojnë për rikthimin e Kosovës në ENQA dhe EQAR

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Akreditim (AKA), Naim Gashi dhe zyrtari i lartë i AKA-së, Shkelzen Gërxhaliu, kanë zhvilluar një takim me drejtoreshën e Asociacionit ...

Agjencia e Akreditimit fiton betejën me Kolegjin 'UBT' edhe në Gjykatën e Apelit

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar vendimin e Gjykatës së Prishtinës, që e refuzoi si të pabazuar kërkesën e Kolegjit “UBT” për shtyrjen e ...

Rexhaj jep detaje për Projektligjin për Agjencinë e Akreditimit

Ish-zëvendësministri i Arsimit dhe Shkencës, Xhavit Rexhaj në “Kallxo Pernime” ka dhënë detaje sa i përket Projektligjit për Agjencinë e Akreditimit të Kosovës, ...

DOKUMENT - Ministri në detyrë emëron U.D. të Drejtorit të Agjencisë së Akreditimit

Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi e ka emëruar ushtruesin e detyrës së drejtorit të Agjencisë Kosovare të Akreditimit.

Reagon KShC, përjashtimi nga ENQA shqetësues por jo befasues

Këshilli Shtetëror i Cilësisë k reaguar ndaj përjashtimit  të Agjencisë së Kosovës për Akreditim 2019 nga Asociacioni Europian për Sigurimin e Cilësisë në ...

Reagon BE, largimi nga ENQA për faj të politikës

Zyra e BE-së në Kosovë ka reaguar ndaj vendimit të Asociacionin Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë që të mos vazhdojë anëtarësinë e ...

Kandidati i Vetëvendosjes propozon rritje tatimesh për luksin

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Nevzad Isufi në një intervistë për KALLXO.com ka folur për shumë çështje.