Postet nga: Shkollat

Në fund të muajit vendoset se kur do të hapen çerdhet, shkollat e universitetet

Ministrja e Arsimit, Hykmete Bajrami përmes një publikimi në Facebook ka thënë se në fund të muajit vendoset se kur do të hapen çerdhet, shkollat e universitetet.

Shqipëria përgatit shkollat për maturantët

Shkollat e Shqipërisë janë përgatitur për pritjen e maturantëve që pritet të mbajnë mësimin fizik në përgatitje për mbajtjen e Testit të Maturë...

Coronavirusi në Shqipëri, mbyllen shkollat për dy javë

Ministria e Shëndetësisë në një njoftim zyrtar pak pas mesnate, konfirmoi dy rastet e para me Coronavirusin e ri COVID-19 në Shqipëri, shkruan Top Channel.

Italia mbyll shkollat për shkak të coronavirusit

Që nga nesër Italia do t’i mbyllë të gjitha shkollat për 10 ditë me radhë për shkak të coronavirusit.

Banorët e Kamenicës protestuan kundër mbylljes së shkollave

 

Erërat e forta, MAShT tregon shkollat që nuk mbajtën mësim

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), ka mbledhur informatat nga komunat e Kosovës, pas motit të lig që ka shkaktuar dëme në disa komuna, ku ...

8 shkolla të Gjilanit përdorin ujë të papijshëm

Në tetë shkolla fillore të Komunës së Gjilanit që furnizohen me ujë nga puset, është gjetur se uji është i kontaminuar në aspektin kimik dhe bakteriologjik.