Postet nga: Çerdhet

Komuna e Drenasit: Çerdhet nuk hapen nesër

Komuna e Drenasit se nesër nuk do të hapen çerdhet në këtë komunë.

Në fund të muajit vendoset se kur do të hapen çerdhet, shkollat e universitetet

Ministrja e Arsimit, Hykmete Bajrami përmes një publikimi në Facebook ka thënë se në fund të muajit vendoset se kur do të hapen çerdhet, shkollat e universitetet.

VIDEO: Rrëfimi i nënës që iu rrah fëmija në çerdhe

Naila Gori është nëna që e publikoi një video në rrjetin social ‘Facebook’, ku pretedonte që fëmija i saj është rrahur nga një edukatore në një çerdhe private ...

Bajrami: Niveli parashkollor, prioritet i Qeverisë sonë

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka marrë pjesë sot në përurimin e objektit të ri të çerdhes “Yllkat” në Prishtinë, ku ka shprehur kë...

LVV: Synojmë që deri në fund 100% e fëmijëve të përfshihen në çerdhe

Lëvizja Vetëvendosje në #DebatPernime ka deklaruar se ka për synim që deri në fund të mandatit 100% e fëmijëve të jenë të përfshirë në çerdhe.

Deputetja e VV-së e pyet Shpend Ahmetin për hapjen e çerdheve

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli i është drejtuar ish partiakut të saj Shpend Ahmeti lidhur me dy çerdhet në komunën e Prishtinës.

Kosova me vetëm 42 çerdhe publike

Vetëm 10 % e fëmijëve të moshës 1-5 vjeçare në Kosovë vijojnë mësim në instuticionet parashkollore.

Komuna e Prishtinës Rrënon Çerdhen për ta Ndërtuar të Renë

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se është marrë vendimi për largimin e fëmijëve dhe stafit të çerdhes “Yllkat” nga objekti për shkak të gjendjes së ...