Postet nga: SHKK

Parandalohet futja e drogës në Burgun e Prizrenit

Një bastisje brenda dhomave të Qendrës së Paraburgimit në Prizren është ndërmarrë mëngjesin e sotëm.

KMDLNJ: Shërbimi Korrektues i Kosovës të përfshihet në pakon emergjente

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar në lidhje me përfshirjen e zyrtarëve të Shërbimit Korrektues të Kosovë në pakon ...

Në burgjet e Kosovës, 14 raste aktive me COVID-19

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka gjithsej 14 raste aktive ku të prekur me coronavirus janë stafi korrektues dhe të burgosurit.

KMDLNj kërkon hetim për rastin e të burgosurit i cili u gjet i vdekur brenda qelisë në Dubravë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka kërkuar që të hetohet me urgjencë rasti i të burgosurit E. Sh. i cili sipas një ...

Të burgosurit në Smrekonicë i dështon në planin e arratisjes

Një i burgosur në Qendrën Korrektuese në Smrekonicë ka tentuar gjatë ditës së sotme të arratistej nga burgu.

Nga 1 qershori lejohen vizitat familjare në burgje

Vizitat familjare në burgje do të fillojnë nga 1 qershori sipas Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Aksion në qendrën e paraburgimit, kapen dy telefona dhe një mbushës

Mbrëmë, rreth orës 21:50 në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, pas një informacioni konfidencial nga Njësiti i Inteligjencës së Shërrbimit Korektues të Kosovës, oficerë...

Shërbimi Korrektues shpall tender 2.2 milionë euro për cigare për të burgosurit

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka hapur tender për furnizim me cigare për të burgosurit.