Postet nga: SHKK

Operacion kontrolli në burgje, konfiskohen telefona e USB

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka filluar dje një operacion kontrollues në burgje për gjëra të ndaluara.

Paraburgim ndaj punëtorëve të Shërbimit Korrektues lidhur me ikjen e të dyshuarit nga QKUK-ja

R.Z dhe F.Sh, punëtorë të Shërbimit Korrektues të Kosovës do të qëndrojnë në paraburgim për 30 ditë.

Arratisja e të dyshuarit, arrestohen dy zyrtarë të Shërbimit Korrektues

Dy punëtorë të Shërbimit Korrektues të Kosovës janë arrestuar nën dyshimin se e kanë mundësuar arratisjen e një të dyshuari nga QKUK.

Arratiset një i paraburgosur nga spitali, ndalohen dy zyrtarë korrektues

I paraburgosuri me inicialet A.K, i cili ishte duke u trajtuar  në Klinikën Ortopedike të SHSKUK-së, është arratisur orët e para të mëngjesit të sotëm.

Kadetët e Shërbimit Korrektues dhuruan gjak

Kadetët e Shërbimit Korrektues të Kosovës në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike i janë bashkëngjitur sot aksionit humanitar për dhurimin vullnetar të ...

Të arratisurit nga burgu i Smrekonicës, të burgosur për vjedhje e grabitje

Gjatë ditës së djeshme janë arratisur dy të burgosur në Burgun e Smrekonicës.

Sylejman Selimi po mjekohet në Klinikën e ORL-së

Ish- komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës, Sylejman Selimi, mbrëmjen e kaluar është shtrirë në spital për shkak se ...

Detaje nga arratisja e dy të burgosurve nga Dubrava

Mëngjesin e së shtunës, dy të burgosur nga Burgu i Dubravës janë arratisur duke shfrytëzuar kohën e hedhjes së mbeturinave për t’u arratisur.