Postet nga: dash

DASH kritikon Kosovën për dënime të ulëta për akuzat e lidhura me terrorizëm

Departamenti amerikan i Shtetit tha se në Kosovë gjatë vitit 2022, institucionet e drejtësisë vazhduan të shqiptonin dënime të ulëta për akuzat e lidhura me terrorizmin, dhe ...

SHBA: Agresioni rus ndaj Ukrainës vë në pah urgjencën për të ndihmuar Ballkanin Perëndimor

Agresioni i Rusisë në Ukrainë vë në pah urgjencën dhe rëndësinë e punës së Uashingtonit për të ndihmuar shtetet e Ballkanit Perëndimor që të ...

Uashingtoni rikonfirmon mbështetjen për bisedimet e paqes Armeni-Azerbajxhan

Uashingtoni ka rikonfirmuar mbështetjen për bisedimet e paqes midis Azerbajxhanit dhe Armenisë pasi Baku u tërhoq nga një takim i ardhshëm i organizuar nga Shtetet e ...

Kush është Nexhat Krasniqi, shef i prokurimit në Ministrinë e Liburn Aliut?

Nexhat Krasniqi, shef i Prokurimit në Ministrinë e Infrastrukturës, ka hyrë në listën e sanksioneve të Departamentit Amerikan të Shtetit, duke iu ndaluar hyrja atij dhe dy fë...

ShBA e sanksionon ‘babën e tenderëve’, ia ndalon hyrjen në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit e kanë sanksionuar Nexhat Krasniqin, zyrtar i prokurimit në Ministrinë e Mjedisit, Planfikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës.

DASH autorizon largimin e personelit diplomatik jo të domosdoshëm nga Izraeli

Departamenti amerikan i Shtetit tha të shtunën se ka autorizuar largimin e personelit jo të domosdoshëm të ambasadës amerikane në Jerusalem dhe degës së saj në ...

DASH: Të përfshirët në sulmin në Banjskë duhet të dalin para drejtësisë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka theksuar se pret që Serbia të marrë hapa tjerë të depërshkallëzimit dhe të vazhdojë me tërheqjen e trupave. Zëdhënësi ...

SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

Shtetet e Bashkuara nuk kanë mundur ta vërtetojnë se Serbia i ka tërhequr trupat dhe mjetet ushtarake nga kufiri me Kosovën, tha të hënën zë...