Postet nga: dubravë

Ndalohet një rast i kontrabandës me substancë narkotike në Burgun e Dubravës

Shërbimi Korrektues i Kosovës njofton se sot rreth orës 10:40 në Qendren Korrektuese të Dubravës është parandaluar futja e kontrabandës.

24-vjetori i masakrës në burgun e Dubravës, Kurti: Kosova nuk harron dhe nuk fal asnjë krim të luftës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë përkujtimit të 24-vjetorit të masakrës në Burgun e Dubravës, tha se qëllimi i Serbisë ishte jo vetëm eliminimi ...

Dy raste të drogës brenda burgut në Dubravë

Dy raste të posedimit të substancave narkotike  në Qendrën Korrektuese në Dubravë janë raportuar në Policinë e Kosovës.

Rrahen mes vete dy të burgosur në Dubravë

Dy të burgosur në Burgun e Dubravës janë rrahur mes vete të dielën rreth orës 18:30.

Policia e Kosoves

Policia i gjen kokainë dhe marihuanë, arrestohet një grua në Dubravë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një grua në Dubravë, pasi që gjatë kontrollit i janë gjetur dhe konfiskuar 2.9 gram kokainë dhe 43 gram marihuanë.

Vdes një i dënuar në burgun e Dubravës

Shërbimi Korrektues i Kosovës, ka njoftuar se sot rreth orës 11:30, në stacionarin shëndetësor të Qendrës Korrektuese të Dubravës, ka vdekur i burgosuri me ...

Një i burgosur sulmohet me mjet të mprehtë në Dubravë

Një i burgosur në Qendrën Korrektuese të Dubravës është sulmuar me mjet të mprehtë nga një i burgosur tjetër.

Në burgun e Dubravës tentohet të futet telefoni duke u 'fshehur' në një reshov - FOTO

Në Qendrën Korrektuese në Dubravë është parandaluar futja e një telefoni i cili ishte improvizuar në një reshov elektrik.