Postet nga: SHKK

Arratisja nga burgu, suspendohen dy gardianë

Dy zyrtarë korrektues janë suspenduar nga puna pasi një i burgosur ishte arratisur nga pavijoni gjysmë i hapur në Burgun e Dubravës.

Si u arratis për në Serbi Arian Lluka, i dënuari për vrasjen e Fidan Shabit në Pejë

Arian Lluka i cili deri më 17 tetor po mbante dënimin për vrasjen e Fidan Shabit në vitin 2012 në Pejë është në arrati tash e tre muaj.

Rrahet në burg ish- polici i akuzuar se vrau të riun brenda kazinos në Suharekë

Ish- polici i Kosovës, Shefki Spahiu i akuzuar për vrasjen e Jetmir Aliajt në një kazino në Suharekë, është rrahur ditë më parë nga tre persona brenda Qendrë...

Ekspozitë me punimet artistike dhe artizanale të të burgosurve

Për 20 vjetorin e themelimit të Shërbimit Korrektues të Kosovës, sot në ndërtesën e Qeverisë, ish Pallati i Rilindjes është hapur ekspozitë me punimet artistike dhe ...

Vdes i burgosuri në Dubravë

I burgosuri Z. Ll., 77 vjeçar në  Dubravë ka vdekur mëngjesin e sotëm në Spitalin Rajonal të Pejës.

Suspendohen dy zyrtarë të burgjeve për vetëvrasjen në Burgun e Dubravës

Dy zyrtarë korrektues janë suspenduar pas rastit të vetëvrasjes së një të burgosuri në Burgun e Dubravës.

Ministri Tahiri takohet me drejtorët e Qendrave Korrektuese të Kosovës

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka takuar gjatë ditës së sotme Drejtorin e Përgjithshëm të Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat Thaçi, së bashku ...

Vdes 82 vjeçari i dyshuar për keqpërdorim seksual që pritej të ekstradohej në ShBA

I paraburgosuri Ramiz Bardoniq, 82 vjeçar ka vdekur sot pasi  vuante nga disa sëmundje.