Postet nga: shkarkimi

Shkarkohet bordi i Stacionit të Autobusëve në Prishtinë

Komuna e Prishtinës nëpërmjet një njoftimi për media, ka bërë të ditur që ka marrë vendim për shkarkimin e bordit dhe caktimin e anë...

Akuzat e ndërsjella të bordit të AKP-së dhe ish-drejtorit për avancime pa konkurs

Bordi i Agjencisë Kosovare të Privatizimit ka akuzuar ish-drejtorin e kësaj agjencie se kishte nënshkruar një avancim të parregullt sa ishte në pozitën e tij.

A pati ndikim Milan Radojçiq në shkarkimin e drejtorit të AKP-së?

Anëtari i bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit nga Lista Serbe që votoi për shkarkimin e drejtorit të kësaj dyshohet se u ndikua nga nënkryetari i ...

Hajdari: Para shkarkimit, më kërkuan të jap dorëheqje

Ish- Drejtori i Agjencisë Kosovare të Privatizimit, Ekrem Hajdari tha se ka pasur presion të vazhdueshëm që të japë dorëheqje nga pozita e tij para se të merrej ...

Isa Mustafa flet për dorëheqjen e Gashit dhe shkarkimin e Hajdarit nga AKP

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e Petrit Gashit nga posti i kryetarit të Bordit të Drejtorëve dhe ...

Bejtush Gashi, ‘kurban’ i kërcënimit të Labinot Tahirit

Aleanca Kosova e Re (AKR) konfirmoi sot se Bejtush Gashi është shkarkuar nga pozita e ministrit të Punëve të Brendshme në qeverinë e Kosovës, ende pa e mbushur ...

Shkarkohet ministri i brendshëm, Bejtush Gashi

Vetëm dy ditë pasi i ka mbushur pesë muaj në kabinetin qeveritar, ministri i Punëve të Brendshme Bejtush Gashi është shkarkuar nga kjo pozitë.

Merkel shkarkon shefin e shërbimeve sekrete

Pas shumë ditësh debate në mesin e koalicionit të saj, Angela Merkel vendosi sot të shkarkojë nga funksionet e tij shefin e shërbimeve sekrete gjermane, të akuzuar pë...