Postet nga: ambasadorët

Zelenskiy shkarkon disa ambasadorë, përfshirë edhe atë në Gjermani

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy ka shkarkuar ambasadorët e Kievit në disa vende, përfshirë Gjermaninë, dhe disa të dërguar të tjerë, sipas dekreteve presidenciale të shpallura më 9 korrik.

Presidentja Osmani: Kam shtyrë përpara fuqizimin e aleancave në interes të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot në një vjetorin e marrjes së detyrës ka thënë se përgjatë këtij viti nga vizitat dhe takimet ka shtyrë ...

Komisioni diskuton pa media në lidhje me procesin e intervistimit të kandidatëve për ambasadorë

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë i ka zhvilluar punimet me dyer të mbyllura në pikën ku diskutohej për procesin e intervistimit të kandidatëve pë...

Këta pritet të jenë ambasadorët e Kosovës në Paris, Londër, Bruksel, Hagë, Zagreb e Abu Dhabi

Procesi i emërimit të ambasadorëve të Kosovës nëpër botë është duke vazhduar tash e një kohë.

S'ka kuorum në Komisionin për Punë të Jashtme, dështon intervistimi i kandidatëve për ambasadorë

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi, ka akuzuar opozitën e këtij komisioni, përkatësisht deputet Ariana Shoshi-Musliu dhe ...

Haradinaj: Qeveria e Kosovës po tallet me misionet diplomatike të vendit në botë

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe deputet i kësaj partie, Ramush Haradinaj tha se Qeveria e Kosovës po tallet me misionet diplomatike ...

Presidentja Osmani ende nuk ka pranuar listën e diplomatëve për dekretim

Presidentja Vjosa Osmani ende nuk ka pranuar listën e diplomatëve të cilët duhet të dekretohen për të shërbyer në misione diplomatike.

Albin Kurti: Synojmë që 70 për qind e ambasadorëve t'i kemi të karrierës, 30 për qind politik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës është në periudhën e reformimit të brendshëm., dhe se janë në ...