Postet nga: shkarkimi

Pas presionit ndërkombëtar, Haradinaj e liron nga detyra Sylejman Selimin

Kryeministri Ramush Haradianj ka njoftuar se e ka liruar nga detyra këshilltarin e tij politik, Sylejman Selimi.

Lista Serbe reagon ndaj shkarkimit të Todosijeviq

Lista Serbe ka reaguar sot, pas vendimit të kryeministrit Ramush Haradinajt për të shkarkuar ministrin serb Ivan Todosijeviq nga qeveria, duke thënë se ky është një “vazhdim i ...

Kryeministri Haradinaj shkarkon ministrin Todosijeviq

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë sot vendim për shkarkimin e ministrit të Administratës së Pushtetit Lokal, Ivan Teodosijeviq.

Flet Drejtori i shkarkuar i Arsimit: Mua nuk mund të më përdorin

Ish-drejtori i Arsimit në Prishtinë, Jonuz Salihaj, i cili u shkarkua nga kjo pozitë me kërkesë së partisë së tij AAK-së, tha se u largua nga kjo detyrë pë...

Lista Serbe reagon ndaj sharkimit të Ministrit Rikalo

Lista Serbë ka reaguar ndaj shkarkimit të Ministrit të Bujqësisë , Nenad Rikalo.

Shkarkohet ministri Rikallo

Kryeminsitri i Kosovës ka marrë vendim sot për shkarkim të Ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo.

KMDLNj-ja kërkon shkarkimin e Behgjet Pacollit

Sipas tyre deklarimi i Pacollit bëri shkelje të rëndë të të drejtave të njeriut Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, sot ...

Presidenti Thaçi shkarkoi ambasadoren Alma Lama - Dokument

Alma Lama, ish-deputetja e Vetëvendosjes dhe me pas edhe e LDK-së, e cila ishte emëruar ambasadore në verën e vitit 2016, nuk do të jetë ambasadore e Kosovë...