Postet nga: Ruari O'Connell

Reagon Kadri Veseli pas tërheqjes së amerikanëve nga Agjensioni i Pronës

Pas dorëheqjes së SHBA-ve nga Agjencia për Verifikim dhe Krahasimin e Pronës, ka reaguar kryeparlamentari Kadri Veseli.

O'Connell: Nepotizmi e korrupsioni do ta shkatërrojnë Kosovën

Pas dorëheqjes së SHBA-së nga Bordi i Agjencisë për Verifikimin dhe Krahasimin e Pronës, ka reaguar ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell.

Veseli: Zgjedhjet, vendimtare për marrëdhëniet me partneret ndërkombëtarë

Kryetari i Parlamentit të Republikës së Kosovës,  Kadri Veseli ka takuar ndaras gjatë ditës së sotme ambasadorin britanik Ruari O’Connell dhe ambasadoren kroate Marija Kapitanoviq.

Misitri Tahiri pret në takim lamtumirës ambasadorin O’Connell

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka pritur sot në një takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruari O'Connell.

O'Connell: Emërimi i Naser Shalës, fyerje për taksapaguesit britanikë

Pas Ambasadorit Amerikan, Philip Kosnett, për emërimin e Naser Shalës në krye të Agjencisë për Verifikimin dhe Krasnimin e Pronave, ka reaguar edhe Ambasadori i Britanisë ...

Qalaj në takim lamtumirës me O’Connell

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka pritur sot në takim lamtumirës Ambasadorin Ruari O’Connell.

O’Connell kritikon Ministrinë e Integrimeve për hapjen e konkursit të jashtëm

Ambasadori në largim i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruari O’Connell ka reguar ndaj hapjes së konkursit të jashtëm në Ministrinë e Integrimeve Europiane.

Haradinaj organizon pritje lamtumirëse për ambasadorin Ruairi O'Connell

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj ka organizuar sot një pritje lamtumirëse për ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O'Connell.