Postet nga: Kadri Veseli

Haxhiu: Rreth 16 milionë euro janë shpenzuar për mbrojtjen dhe vizitat e ish-ushtarëve të UÇK-së

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se nga buxheti Kosovës janë shpenzuar 16 milionë euro për ekipet mbrojtëse të ish-luftëtarëve të UÇK-së që ...

Konferenca për Thaçin dhe të tjerët, ‘Dita e Pavarësisë’ ia ndryshon planet Speciales

Gjykata Speciale konferencën e radhës dhe të fundit përgatitore para nisjes së gjykimit ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe ...

Mbrojtja e Rexhep Selimit kërkon informacione nga prokuroria për 12 dëshmitarët e parë - VIDEO

16:30

Avokati i Kadri Veselit: Nuk ka prova për mbajtje në paraburgim

Avokati Ben Emmerson e ka konsideruar si të pabazuar mbajtjen në paraburgim të Kadri Veselit.

Gjykata Speciale ua vazhdon paraburgimin Thaçit e Veselit

Gjykata Speciale në Hagë ua ka vazhduar paraburgimin dy ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit e Kadri Veselit.

Gjykata Speciale cakton trupin gjykues në çështjen Thaçi dhe të tjerët, dosja gati për transferim më 15 dhjetor

Gjykata Speciale në Hagë ka caktuar trupin gjykues që do të gjykojë rastin e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit, të  akuzaur për krime lufte ...

Avokati i Kadri Veselit: Prokuroria në Hagë në kontakt me njerëz të Shërbimit Sekret Serbe kundër ish-krerëve të UÇK-së

Avokati i Kadri Veselit ka zbuluar se një person dhe jo vetëm i Shërbimit Sekret Serb ka bashkëpunuar me Zyrën e Prokurorit të Specializuar, duke ofruar ...

Mustafa vizitoi ish-krerët e UÇK-së në Hagë: I gjeta të bindur në pafajësinë e tyre

Ish krerët e UÇK-së në Hagë në fillim të kësaj jave patën edhe një vizitë nga Kosova. Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa njoftoi se ...